VoIP


VoIP (Voice over internet protocol) - według Wikipedii  to technologia umożliwiająca przesyłanie dźwięków, mowy za pomocą łączy internetowych lub dedykowanych sieci wykorzystujących protokół IP, popularnie nazywana telefonią internetową lub telefonią IP


ZALETY TECHNOLOGII VOIP

Podstawową zaletą VoIP to mobilność. Technologia ta umożliwia bycie dostępnym pod łódzkim numerem telefonu będąc aktualnie np. w Anglii. W dzisiejszych czasach, gdy wiele osób emigruje w celach zarobkowych technologia VoIP staje się głównym sposobem komunikacji między osobami, które wyjechały a ich rodzinami i przyjaciółmi. Dzięki telefonii VoIP, połączenia międzynarodowe są dużo tańsze, a połączenia w obrębie sieci danego operatora zazwyczaj darmowe. Kolejną zaletą jest możliwość uniezależnienia się od monopolistów takich jak Telekomunikacja Polska. Dzięki możliwości przenoszenia numerów dodatkowo mamy możliwość pozostania przy numerach, które zostały rozpowszechnione wśród klientów bądź na materiałach reklamowych czy marketingowych. Również firmy posiadające kilka oddziałów w różnych lokalizacjach, często w różnych Państwach, znajdują zastosowanie dla VoIP. Możliwość spięcia tych oddziałów w obrębie jednego systemu oraz obniżenie kosztów związanych z komunikacją między oddziałami powoduje, że firmy inwestują w technologię VoIP.


WADY TECHNOLOGII VOIP

Aby wykonywać połączenia po VoIP musimy posiadać dodatkowy sprzęt bądź oprogramowanie. Trudno tytaj pisać o wadzie, jak z każdą inwestycją wiąże się to z kosztami bądź z pewnymi utrudnieniami. W przypadku oprogramowania instalowanego na komputerze konieczne są słuchawki oraz mikrofon za pośrednictwem, których będziemy mogli rozmawiać. Dodatkowo, aby odbierać połączenia za pośrednictwem oprogramowania komputer musi być cały czas uruchomiony. Problem można wyeliminować stosując dodatkowy sprzęt np.: telefon IP, bramkę VoIP bądź Centralę VoIP. Minusem oczywiście są dodatkowe koszty, które musimy ponieść podczas zakupu urządzeń.

 

Coraz częściej spotykam się z opinią w której jako wadę VoIP wymienia się większą zawodność usług. Uważam, że problemem nie jest sama technologia tylko dostawcy usług internetowych oraz usług telefonii VoIP. Jeżeli tylko zagwarantujemy dla VoIP łącze o odpowiedniej przepustowości w stosunku do potrzeb oraz odpowiednią jakości tego łącza, to nie będziemy mieli żadnych problemów z połączeniami głosowymi. Niestety wiele firm nie zwraca uwagi na zachowanie jakości usługi. Za usługami naszej firmy idzie przedewszystkim jakość i na to stawiamy największy nacisk.

 

 

 

Obecnie korzystasz z przeglądarki: Internet Explorer 6 (IE6).

Twoja aktualna przeglądarka internetowa musi być zaktualizowana do wersji Internet Explorer 7 (IE7), aby móc w pełni korzystać z naszej strony.

Dlaczego warto dokonać uaktualnienia do programu Internet Explorer 7? Firma Microsoft zaprojektowała Internet Explorer 7 od podstaw, wdrażając lepszezabezpieczenia, nowe zdolności, a także zupełnie nowy interfejs. Wiele zmian wynika z opinii milionów użytkowników, którzy testowane wstępnej wersji nowej przeglądarki. Najbardziej przekonującym powododem dla którego warto uaktualnić przeglądarkę jest poprawa bezpieczeństwa. Internet Explorer 7 sprawia, że surfowanie w internecie jest bezpieczniejsze, oferując większą ochronę przed wirusami, spyware i innymi podobnymi zagrożeniami internetowymi.

Program Internet Explorer 7 w wybranym języku, można znaleźć na stronie Internet Explorer 7.